چرا رپورتاژ آگهی؟


رپورتاژ خبری

تصور کنید شما صاحب یک کسب و کار هستید و می خواهید برای برندتان تبلیغ کنید. از چه روش هایی استفاده می کنید؟
احتمالا اولین چیزهایی که به ذهنتان خواهد رسید، حضور برندتان در تبلیغات تلویزیونی، اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر یا تبلیغات در شبکه های اجتماعی باشد. تبلیغات در وب هم شرایطی مشابه دارد. شما برای تبلیغات سایت خود می توانید از روش های مرسوم، مانند بنرهای تبلیغاتی، پاپ آپ ها و حتی کمپین های تبلیغاتی شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

اجازه دهید تا ابتدا شما را با مفهوم رپورتاژ آگهی آشنا کنیم. رپورتاژ آگهی یا Advertorial همان رپورتاژ خبری است که به شکل یک مقاله جهت معرفی خدمات و محصولات کسب و کار ها نوشته میشود و در سایت های خبری پربازدید منتشر می شود.
این مقاله لابه لای مقالات و اخبار سایت های خبری منتشر خواهد شد و شانس دیده شدن زیادی خواهد داشت.

رپورتاژ آگهی که یکی از روش های تبلیغات برند و وبسایت است و طرفداران فراوانی در میان وب مستران و به خصوص کارشناسان سئو دارد. اما دلیل این محبوبیت رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش ها چه می تواند باشد؟

رپورتاژ آگهی

برتری رپورتاژ آگهی:

  1. معرفی برند: یکی از مزیت های بزرگی که رپورتاژ آگهی برای شما به دنبال دارد، معرفی برند و وبسایت شما به شیوه ای است که برای برندتان اعتبار به دنبال داشته باشد. از آنجایی که رپورتاژ آگهی معمولا در سایت های معتبری که دنبال کننده فراوانی دارند منتشر می شود، در شناساندن و کسب اعتبار برای برند شما نقش بزرگی خواهد داشت.
  2. یک تبلیغ تمیز: شما در سایر روش های تبلیغاتی معمولا یک بنر یا یک عکس طراحی کرده و یک پیغام کوتاه تبلیغاتی را به مخاطب منتقل خواهید کرد اما برای انتشار یک رپورتاژ آگهی لازم است تا شما یک محتوای کامل و مناسب با کسب و کار و برندتان تهیه کنید. از آنجایی که شما برای تهیه این محتوا وقت صرف خواهید کرد، محتوا جمع آوری کرده و مطلب و مفهومی را به مخاطب منتقل خواهید کرد و در دل مطلبتان پیام تبلیغاتی مورد نظرتان را منتقل خواهید کرد و سپس دنبال کردن یا نکردنتان را به مخاطب واگذار خواهید کرد. این یک روش تمیز برای انجام تبلیغ مورد نظرتان خواهد بود، گوگل هم این روش را خواهد پسندید. به گوگل به چشم یک معلم بنگرید که هدفش آموزش و یادگیری هرچه بیشتر کاربرانش است. پس اگر از روشی استفاده کنید که مطلبی را به این دانش آموزانش (کاربران) منتقل کند، قطعا خوشحال خواهد شد.
رپورتاژ
  1. مخاطب دوستی: تصور کنید یک سایت را باز میکند و سیلی از بنرهای تبلیغاتی، پاپ آپ های آزاردهنده و… شما را با خود خواهد برد. قطعا این یکی از معایب اینگونه روش های تبلیغاتی بوده و هست که با انبوهی از پیام های تبلیغاتی مخاطب خود را سردرگم و ناراحت می کردند. اما در رپورتاژ آگهی خبری از این روش های آزاردهنده نیست. همین طور که در مورد قبلی به تفصیل گفته شد در رپورتاژ آگهی، پیام تبلیغاتی در دل مطلب به مخاطب گفته می شود. این روشی است که هم گوگل را خوش می آید و هم کاربر گوگل را!
  2. رفیق سئوکاران: همان طور که قبلا گفته شد، انتشار رپورتاژ آگهی یکی از روش های مورد علاقه کارشناسان سئو است. شما می توانید تعداد مشخصی (معمولا بین سه تا چهار) لینک به صفحه مورد نظر از وبسایتتان در متن رپورتاژ آگهی قرار دهید. با این روش می توانید اعتبار مناسبی برای صفحات و کلمات کلیدی مورد نظرتان و در نتیجه وبسایتتان کسب کنید. بنابراین می توانید با این روش جایگاه سایتتان را در نتایج جستجوی گوگل (SERP) بهبود ببخشید. 
  3. تبلیغاتی ثابت: مزیت انتشار یک مقاله خبری نسبت به تبلیغات بنری و سایر روش های تبلیغی این است که یک رپورتاژ معمولا از سایت های خبری حذف نخواهد شد، اما یک بنر پس از اتمام مدت حذف خواهد شد و شما باید مجددا هزینه کنید تا یک بنر دیگر برای سایت شما طراحی شده و در سایت قرار بگیرد. درست است که رپورتاژ آگهی ها پس از مدتی در نتایج سایت های خبری پایین و پایین تر خواهد رفت اما همچنان در آرشیو مطالب سایت های خبری قرار دارد و مخاطبان می توانند آن را ببینید. نکته مهم تر دیگر این است که لینک های موجود در این مطالب هم باقی خواهند ماند بنابراین تاثیر به سزایی در سئو سایت خواهند داشت.

تاثیر رپورتاژ خبری در سئو:

در بحث سئو سایت، کیفیت و تعداد بک لینک های سایت تاثیر به سزایی در سئوی سایت خواهد داشت. بک لینک در حقیقت لینکی است که شما از سایت دیگری به سایت خود یا صفحه ای خاص از سایت خود دریافت می کنید. دریافت این بک لینک ها از یک سایت به این معنی است که این سایت ها، وبسایت شما را معرفی کرده و به مخاطبان خود پیشنهاد داده اند. 

رپرتاژ آگهی

همان طور که قبلا هم ذکر کردیم شما از یک رپورتاژ می توانید سه تا چهار بک لینک از سایت خبری دریافت کنید. بک لینک هایی که مستقیما در بهبود رتبه وبسایت و افزایش نرخ ورودی نقش مهمی را ایفا می کنند. ۳ دلیل وجود دارد که سبب می شود بک لینک های یک رپورتاژ خبری سبب بهبود سئوی یک وبسایت بشوند:

  1. دریافت لینک از سایت های معتبر: شما با انتشار یک رپورتاژ در سایت های خبری که معمولا بازدید کننده فراوانی دارند و در نتیجه رتبه الکسای مناسب و همچنین PA (قدرت صفحه) و DA (قدرت دامنه) خوبی دارند، اعتبار مناسبی کسب خواهید کرد. زیرا همه این معیارها بیانگر سئوی خوب این سایت ها است و با بک لینک گیری از آن ها سئوی وبسایت شما نیز بهبود خواهد یافت.
  2. دریافت بک لینک از تعداد زیادی سایت: از آن جایی که سایت های خبری منتشر کننده رپورتاژ سایت های بزرگی هستند، سایت های دیگر هم گاهی از مطالب آن ها کپی کرده و منابع مطالب این سایت ها را هم به سایت خود منتقل خواهند کرد. بنابراین شما از این سایت ها هم بک لینک دریافت خواهید کرد. 
  3. دریافت لینک های فالو: لینک هایی که از سایت های مختلف دریافت می کنید یا فالو خواهد بود یا نوفالو. لینک های فالو لینک هایی هستند که تاثیر سایت مبدا را به سایت شما منتقل خواهند کرد اما لینک های نوفالو این طور نیست و تاثیری بر سئوی شما نخواهد داشت (هر چند که وجود تعدادی از آن ها برای سایت شما لازم است). لینک های سایت های خبری و رپورتاژ از نوع فالو خواهد بود و تاثیر زیادی در سئو سایت شما خواهد داشت.

با وجود مطالب ذکر شده و مزیت های رپورتاژ آگهی، این شما هستید که باید میان رپورتاژ و سایر روش های تبلیغاتی انتخاب کنید.

منبع: https://iranreportaj.com/


دیدگاه شما