نحوه صحیح نگارش رپورتاژ آگهی


رپورتاژ خبری

همانطور که می دانید رپورتاژ آگهی یک خبر تبلیغاتی جذاب است که شامل یک تیتر جذاب و موثر و  همچنین متنی که شامل چند پاراگراف کوتاه و بلند است می باشد. مهم است که هنگام نگارش رپورتاژ آگهی متن آن به صورت چند پاراگراف نوشته شود تا مخاطب هنگام مطالعه مقاله دچار خستگی نشود و در عین حال در رابطه با محصول و یا خدمتی که قرار است ارائه کند، به شیوه ای جذاب و صحیح صحبت کند. بنابراین توصیه می شود در هنگام خرید رپورتاژ به محتوا و نوع نگارش آن دقت کنید تا با گذاشتن متن این آگهی در سایت های خبری، آگهی شما جزو پر بازدید ترین مقاله های منتشر شده در سایت مورد نظر باشد.

نکته بسیار مهم دیگری که در رابطه با محتوا رپورتاژ آگهی وجود دارد این است که حتما اطمینان حاصل کنید تا محتوای رپرتاژ را افراد متخصص حوزه تولید محتوا و سئو تهیه کرده باشند. چرا که این افراد با داشتن سابقه طولانی در زمینه نگارش متون، می توانند محتوای مفید و بسیار جذاب متناسب با سلیقه مخاطبین تهیه کنند.

تبلیغ در رپورتاژ

برای نوشتن رپورتاژ چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

انتخاب تیتر و عنوان مناسب و بسیار جذاب

در هنگام تهیه یک رپورتاژ آگهی، انتخاب تیتر جذاب و خاص بسیار اهمیت دارد. در نظر گرفتن تیتر جذاب باعث هرچه بالا رفتن بازدید از سایت شما می شود. تیتر های جذاب مانند یک ویترین برای متن شما عمل می کنند. اما بهترین تیتر ها چه ویژگی هایی دارند؟ در ادامه شما را با نکاتی که می تواند باعث جذابیت هر چه بیشتر عنوان های شما شوند آشنا می کنیم.

از جمله مواردی که برای نوشتن یک تیتر حتما باید آن را در نظر بگیرید، سوال پرسیدن و درگیر کردن ذهن مخاطب است. در این صورت مخاطب برای اینکه به جواب سوالی که ذهنش را درگیر کرده است برسد ترجیح می دهد که حتماً متن را بخواند و جواب سوال خود را پیدا کند.

اینکه تیتر انتخابی شما تا حدی طنز آلود باشد نیز از مواردی هست که می تواند بسیار برای مخاطبین جذاب باشد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که در تیتر ها نهایت صداقت را به کار ببرید. اینکه شما بتوانید اعتماد مشتری را جذب کنید از ضروری ترین عوامل برای کسب و کارتان است.

هرگز و هرگز از مطالب کپی شده استفاده نکنید.

استفاده از مطالب کپی و آماده تاثیر بسیار بدی بر روی سئو سایت شما خواهد گذاشت. موتور های جست و جوی گوگل مطالب کپی را به سرعت تشخیص داده و تاثیرات منفی را به سرعت بر روی سایت اعمال می کنند.

قبل از آنکه رپرتاژ خود را در سایت های خبری منتشر کنید، حتما بررسی کنید که مخاطبان سایت هدف بیشتر چه مطالبی را می پسندند. مطالب قبلی سایت را چک کنید و پس از بررسی و نتیجه گیری اقدام به نوشتن محتوای رپورتاژ خود کنید و یا کار تولید محتوای آن را به یک متخصص محتوا واگذار کنید.

رپورتاژ آگهی

لید مفید و تاثیرگذار

چند جمله اول و ابتدایی رپرتاژ، تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت شما خواهد گذاشت. باید این نکته را به خوبی به یاد داشته باشید که در پاراگراف اول و جملات آغازین حتما از کلمه کلیدی خود به درستی استفاده کنید. پاراگراف ابتدایی رپرتاژ تاثیر بسیار زیادی در جذب و تحریک مخاطب دارد و به همین دلیل باید برای چند خط ابتدایی زمان بیشتری مصرف کنید.

پایان بندی محتوای رپورتاژ

پس از آنکه محتوایی ساختید که ذهن مخاطب را درگیر و مجذوب خود کرد، حال زمان آن می رسد که محصولات و خدمات خود را به خوبی به مخاطب خود ارائه دهید. این بخش از مقاله نیز یکی از مهم ترین بخش هایی است که حتما باید برای نگارش آن زمان زیادی صرف کرد.

در این قسمت است که شما باید به کاربر نشان دهید که چگونه با شما ارتباط برقرار کند و از محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید بهره مند شود. حال این کار می تواند هدایت مخاطب برای خرید و یا دانلود محصولی خاص باشد و یا حتی دریافت فایل و بسته فیزیکی و …  باشد. رپورتاژ آگهی بر جامعه هدف تمرکز دارد. توجه کنید چیزی که در نگارش رپورتاژ آگهی بسیار مهم است، این است که مخاطب را درون جریان رپرتاژ خود قرار دهید. در این صورت است که اعتماد مخاطب به شما و برندتان زیاد می شود و احتمال فروش شما بالا می رود.

رپورتاژ خبری

رپورتاژ ها انواع مختلفی دارند که انواع آن ها به شرح زیر می باشد:

تصویری

دفاعیه

ژورنالیستی

رپورتاژ آگهی تصویری: در این نوع از مقاله محتوای رپورتاژ در قالب عکس قرار می گیرد. به طور معمول شرکت ها و ارگان هایی  که می خواهند محصولات خود را تبلیغ کنند، آنها را به نمایش بگذارند و به فروش برسانند از این نوع رپرتاژ استفاده می کنند.

رپورتاژ دفاعیه: نوعی دیگر از انواع رپورتاژ، رپورتاژ دفاعیه است که برندهای شرکت های مختلف از آن برای تحت تاثیر قرار دادن اذهان عمومی استفاده می کنند.

رپورتاژ ژورنالیستی: اکثر شرکت های بزرگ و با سابقه این مدل از رپورتاژ  را انتخاب می کنند که باعث جلب نظر رسانه ها به خود می شوند.

در پایان لازم است به این نکته اشاره کنیم که انتشار این نوع از مقاله در سایت های معتبر، بسیار به صرفه تر از دیگر گونه های تبلیغات است. هم از نظر تاثیر گذاری و هم از نظر هزینه این نوع تبلیغات بر دیگر تبلیغات تاثیر بیشتری دارد. ایران رپورتاژ در زمینه تولید محتوا مناسب برای رپورتاژ و انتشار آگهی های شما آماده خدمت رسانی به شما است.

منبع: https://iranreportaj.com/


دیدگاه شما